کارشناسی ارشد مدیریت 91 (مدیران آینده)

وبلاگ داوطلبان،علاقمندان و دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای مدیریت

تئوری مدیریت:

۱. مدیریت عمومی ‌ تالیف دکتر الوانی ۲. مبانی سازمان و مدیریت تالیف رضائیان ۳. رفتار سازمانی تالیف رضائیان ۴. مدیریت منابع انسانی تالیف اسفندیار سعادت ۵.تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم‌ها تالیف رضائیان* ۶.تستهای مدیریت تألیف پرچ و ونوس ۷.تئوری سازمان" ساختار و طرح سازمانی "  نوشته: استیفن رابینز  ترجمه و نگارش: دکتر الوانی و دکتر دانایی فرد**   ۸.مروری جامع بر مفاهیم اساسی نظریه های مدیریت و سازمان (۲جلد ) تالیف سید رضا سید جوادین ***   ۹.جزوه کلاسی تئوری مدیریت مهرداد پرچ****

 *.فقط ۴ فصل اول خوانده شود.

**خواندن منبع ۷ را فقط و فقط به کسانی توصیه می کنم که وقت خواندنش را دارند.من خیلی از رتبه های تک رقمی را می شناسم که اصلا این کتاب را نخواندند.اما بعضی دوستان اصرار دارند که منابع بیشتری را بخوانند و این کتاب هم کتاب خوبی برای فهم بهتر مطالب است.

***در این مدتی که به دوستان کنکوری مشاوره می دادم متوجه شدم تعداد زیاد منابع به مذاق عده ای خوشایند نیست! و همیشه دنبال راه حلی هستند تا خود را از شر ۶منبع اصلی خلاص کنند!بهترین کتاب برای این دسته از دوستان خواندن منبع ۸ می باشد.

**** از آنجا که در سیستم آموزشی ما جزوه خوانی طرفداران بیشماری دارد!من در بین جزوات موجود که در درس تئوری مدیریت دیدم جزوه ایشان را برای مطالعه پیشنهاد می دهم! البته خودشان تاکید دارند که حتما همراه منابع اصلی خوانده شود.اما می توان خود جزوه +ارجاعاتی که در جزوه به منابع اصلی داده اند+منبع ۶ که تست های سالهای پیش تئوری است را برای درصد بالای متوسط خواند.این روش فقط و فقط به دوستانی توصیه می شد که با جزوه راحت ترند و یا وقت کافی ندارند!

 

زبان عمومی:

۱-کتاب ۵۰۴ واژه ضروری زبان انگلیسی (اگر هنوز این کتاب را نخریده اید با ترجمه زویا نوعی صفری انتشارات آذران و یا مهندس محمدرضا مجدی انتشارات راهنما را بخرید)   ۲-لغات ضروری برای تافل بارنز   ۳-کتاب زبان عمومی کارشناسی ارشد مدیریت اشراقی   ۴.سوالات عمومی رشته های دیگر در مقطع کارشناسی ارشد*

* تمام رشته های کارشناسی ارشد در ۱۵ سوال زبان عمومی مشترکند.اگر سوالات زبان عمومی هر رشته ای را که پیدا کردید به عنوان نمونه سوال بزنید بسیار تاثیر گذار است.

 

زبان تخصصی:

۱-زبان تخصصی مدیریت - اشراقی ۲. مجموعه لغات زبان تخصصی مدیریت برگرفته از کتاب های زبان مقدماتی و پیشرفته دکتر ونوس تالیف:دکتر ونوس -مهرداد پرچ ۳. کتاب زبان تخصصی مدیریت(با تاکید بر استراتژی های درک مطلب) نوشته آقای رضا ناصرزاده و یاشاردهدشتی ۴.متون تخصصی مدیریت :فریمن ، استونر، گردآوری کننده: دکتر حسن اسماعیل‌پور و اشراقی* ۵.کتاب هایی با متون زبان تخصصی مدیریت که نسبتا مباحث جدید و به روز مدیریت را نوشته اند را برای روانتر شدن در ترجمه متون تخصصی را بخوانید.**

*فقط ۵ فصل اول را بخوانید.

**.مثلا کتاب "Management" نوشته Weihrich, Koontz کتاب مناسبی است.

ریاضی:

۱. کتاب تست و خلاصه درس ریاضیات - محمودیان ۲.جزوه کلاسی مهرداد پرچ *

*به علت حجم زیاد درس کتاب آقای محمودیان دوستانی که در ریاضی نسبتا قوی هستند می توانند با خواندن جزوه درسی ایشان و تسلط کافی روی آن به سراغ تست های کتاب محمودیان بروند.

 آمار:

۱.آمار و کاربرد آن در مدیریت (جلد۱)، تالیف دکتر عادل آذر*۲.آمار و کاربرد آن در مدیریت و حسابداری‌       تالیف دکتر منصور مومنی و مهرداد پرچ   ۳.جزوه کلاسی مهرداد پرچ ** ۴.آمار و احتمال محسن طورانی ***

*مثال های این کتاب را حتما حل کنید.

**می توانید برای اینکه وقتتان در خواندن آمار صرفه جویی شود ابتدا جزوه کلاسی آقای پرچ را بخوانید و بعد با استفاده از منبع ۲ تست های سالهای گذشته را بزنید.

***این کتاب هم کتاب بسیار جامعی و خوبی  است برای کسانی که وقت بیشتری می توانند بر روی آمار بگذارند.اگر کسی این کتاب را انتخاب کرد به جز مثالهای منبع اول نیازی نیست که کتاب دیگری را مطالعه کند.

 اقتصاد خرد: 

۱.کتاب تست و خلاصه درس کارشناسی ارشد مخصوص رشته های مدیریت، تالیف دکتر محسن نظری 
 

اقتصاد کلان:

۱.کتاب تست و خلاصه درس کارشناسی ارشد مخصوص رشته های مدیریت، تالیف دکتر محسن نظری

*نیازی به مطالعه کتاب های ۲۰۰۰ تست خرد و کلان نیست.

 مدیریت مالی:

 ۱.مدیریت مالی، دکتر تهرانی 2.مدیریت مالی نوین  جلد1و2 - ترجمه جهانخانی و شوری( انتشارت سمت)* ۳.جزوه کلاسی آقای مناجاتی**  ۴.مدیریت مالی 2 تالیف   احمد مدرس و فرهاد عبداله زاده***

*خواندن این کتاب را مخصوصا داوطلبین گرایش مالی و تمام کسانی که می خواهند مالی را بالا یزنند توصیه می کنم.

**به نظر من اگر بتوانید این جزوه را به همراه کتاب دکتر تهرانی بخوانید برای یک درصد بالای متوسط لازم نیست که هیچ کتاب دیگری را بخوانید.این جزوه حتما باید همراه کتاب دکتر تهرانی خوانده شود.

***در ۲ سال گذشته چند سوال از این کتاب آمده بودهاست.اگر وقت داشتید کتاب بسیار خوبی برای مطالعه می باشد.

تحقیق در عملیات: 

 ۱.پژوهش عملیاتی، درس و نکته وتست دکتر عارفه فدوی ۲.پژوهش عملیاتی (برنامه ریزی خطی)*

*به نظر من اگر از این کتاب فقط برای مثالهای تشریحی اش استفاده کنید بهتر است!یعنی مثلا اگر فصل سیمپلکس را از کتاب فدوی خواندید برای حل مثال بیشتر از کتاب دکتر مهرگان استفاده کنید.چون کتاب دکتر فدوی واقعا کامل است.

**در ضمن من کتاب زاهدی سرشت را اصلا توصیه نمی کنم.

 بازاریابی: 

۱. مدیریت بازاریابی(۳ استاد) تالیف دکتر ونوس- روستا- ابراهیمی* ۲.مدیریت بازاریابی" ویژه آمادگی آزمون کارشناسی ارشد رشته مدیریت گرایش های بازرگانی، کارآفرینی و IT" تالیف رضا مناجاتی

 

*این کتاب را قبل از خواندن کتاب آقای مناجاتی یک بار بخوانید تا با مفاهیم و مثالهای تشریحی یک دید کلی و اجمالی به دست آورید بعد از آن فقط کتاب آقای مناجاتی را بخوانید و دیگر کتاب ۳ استاد لازم نیست.

 

 مدیریت تولید: 
۱. مدیریت تولید و عملیات دکتر هایده متقی ۲. تست مدیریت تولید و عملیات دکتر هایده متقی

مالیه و بودجه:

۱.مالیه عمومی مهدی تقوی ومهندس ابوطالب ۲.مالیه عمومی و خط مشی دولتها تالیف غلامرضا عزیزی ۳. کتاب بودجه وبودجه ریزی"بهمراه مجموعه تستهای کنکور کارشناسی ارشد  سراسری و آزاد"


حسابداری دولتی:

۱.اصول و کاربرد حسابداری دولتی در سازمانهای غیر انتفاعی تالیف داوود اقوامی- جعفر باباجانی  

۲.حسابداری و کنترلهای مالی دولتی تالیف جعفر باباجانی


مدیریت سرمایه گذاری و ریسک:

۱.مدیریت سرمایه گذاری جونز ترجمه دکتر تهرانی* ۲.مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته دکتر راعی

۳.مبانی مهندسی مالی و مدیریت ریسک  دکتر راعی ـ علی سعیدی

*با اینکه از کتاب تهرانی تست زیادی نمی آید اما داوطلبین سال گذشته تاکید می کنند که حتما این کتاب را بخوانید!

حسابداری مالی و صنعتی:

۱.مروری جامع بر حسابداری مالی-نوروش و کرمی* ۲.حسابداری صنعتی ۱ تالیف اسکندری**

۳.تست جامع اسکندری*** ۴.حسابداري صنعتي 1  دکتر محمد قسيم عثماني و علي قاسم زاده****

۵. حسابداری مالی(اصول) مدرسان شریف - تست و درس کاردانی به کارشناسی ۶.حسابداری شرکت ها مدرسان شریف- تست و درس کاردانی به کارشناسی*****

*فقط ۴ قصل آن باید مطالعه شود.(فصل ۱ و ۲ و فصل موجودی کالا و فصل ماشین آلات و تجهیزات)

**این کتاب حل المسائلی دارد که برای تسط بر روی مسائل حسابداری صنعتی حتما مسائل کتاب را از روی آن حل کنند.

***فقط فصول مربوط به حسابداری صنعتی(۶ و یا ۷ فصل اول)

****به علت اینکه مسائلش جواب ندارد برای کسانی که رشته شان حسابداری نبوده کافی نمی باشد.اما متن کتاب بسیار خوب و روان است و خواندنش توصیه می شود.

*****منابع ۵ و ۶ به علت وجود تست های با جواب تشریحی سالهای گذشته کنکورهای سراسری و تست های تالیفی بسیار مناسب و متن ساده بسیار مناسب افرادی است که  مدیرت مالی شرکت می کنند.چون تست های حسابداری گرایش مالی در حد آزمون کاردانی به کارشناسی حسابداری می باشد .

مبانی کارآفرینی:

۱.مبانی کارآفرینی تالیف: دکتر محمود احمدپور داریانی

 


 

+ نوشته شده در  شنبه ۲۹ مرداد۱۳۹۰ساعت   توسط امیدیان